PL PL

Dzieciaki dzieciakom pod takim hasłem Amberdog wspiera mentalnie hospicjum “Pomorze Dzieciom” i im dedykujemy te zawody!  

 

     Ostatni weekend podczas Pucharu Polski w Lubieszowie w wyścigach psich zaprzęgów jakim był memoriał Bożeny Radłowskiej , delikatnie mówiąc zdominowali zawodnicy Amberdoga w dyscyplinie bikejoring, pierwsze 6 miejsc  należało do nich i tuż za nimi Kajetan Jasiczak, a potem przepaść. Brzmi to może fajnie, ale nie oszukujmy się poziom w bikejoringu w Polsce jest słaby, prócz naszych ścigaczy jest jeszcze paru dobrych zawodników i to wszystko. Gdyby to były Mistrzostwa Europy mogli by zająć między 1 a 50 miejscem. Tylko Oskar Trzoska na tej 5km czasówce w terenie, wygrał sekundę z niesamowitą Agnieszką Jarecką, która bezbłędnie dojechała do mety i była druga w open (mistrzyni Europy 2014).

    Tym razem ja tylko obserwowałem z boku jak pracują moi zawodnicy z moimi psami... mają piątkę za ogarnięcie, było nieźle, ale daje im pałę za pierwszy sobotni etap, niemal każdy z nich popełnił jakiś błąd, albo gleba, albo złe nakierowanie psa na prawidłowy skręt, albo splątanie z innym zawodnikiem, wysuszyłem im głowy i nastawiłem pozytywnie do drugiego etapu, kazałem wyeliminować wszystkie błędy, przespać się z trasą i przejechać ją jeszcze sto razy oczami wyobraźni.

Drugi dzień był doskonale zorganizowany przez gospodarzy- starty odbywały się parami wedle najszybszych czasów z dnia pierwszego. Adrenalina i chęć zwycięstwa zaowocowały minimalnymi różnicami między nimi: Oskar z Jamalem uciekł na 9 sekund Kornelowi z Dodą, Wiktor z Franią na 3 setne Robertowi z Nellą, a Adam z Ozzim przegrał 17 setnych z Kamilem i Octem.

Ponadto prócz bikejoringu wystawiliśmy zawodników w małych zaprzęgach na hulajnogach. I tutaj największe zaskoczenie Oskar Trzoska z Pussy i Zośką pierwszego dnia przegrywa 3 setne z wicemistrzem Europy z Czech Martinem Urbancikiem, a drugiego dnia poprawia czas i wygrywa dokładając mu 10 sekund! W tej kategorii Paulina Browarczyk ze swoimi greysterami zajmuje wysokie 3 miejsce!

W ramach treningu wystawiami Kamila z Nergalem i Pawła z Barbie w klasie sc1 i zajmują oni kolejno 2 i 8 miejsce.

Na koniec rozwalamy sztafetę składem Paweł, Wiktor i Oskar!

Robota wykonana, przed nami 11 kwietnia PP w Minikowie, potem rozluźnienie,  treningi, zawody mtb i nowy sezon na jesień!

 

Wyniki w klasach w których startowali zawodnicy Amberdog:

 

Bikejoring:

1. Oskar Trzoska i Jamal (Ełganowo)

2. Korneliusz Bieliński i Doda (Czarnocin)

3. Wiktor Stankiewicz i Frania (Gdańsk)

4. Robert Wakulik i Nella (Skarszewy)

5. Adam Reszke i Ozzi (Juszkowo)

6. Kamil Lewandowski i Octo (Łęgowo)

 

SC2 (D0):

1. Oskar Trzoska i Pussy i Zośka

2. Martin Urbancik (Czechy)

3.Paulina Browarczyk (Lublewo)

 

Sc1:

1. Nikolas Imiołczyk

2.Kamil Lewandowski i Nergal

....

8. Paweł Lorek i Barbie (Lublewo)

Data dodania: 25.03.2015