PL PL

Maraton MTB “Kociewie Szlakiem” zaoferował bardzo dobrą trasę, z wieloma singlami, oczywiście było trochę szerokich szutrów ala “maraton mtb skandia”, ale generalnie trasa nie należała do nudnych. Myślałem, że to będzie lokalny wyścig typu “ogórek”, ale na starcie dłuższego dystansu 52km wśród 80 zawodników można było podziwiać w akcji jednego z najlepszych polskich kolarzy wszechstronnego Andrzeja Kaisera (wygrał ostatnio 500 km Wyszehradzki rajd szosowy), Przemysława Ebertowskiego z King Oscar i Krzysztofa Krzywego z BSA Pro Tour i wielu innych bardzo dobrych lokalnych ścigantów. Ale to ta trójka finiszowała samotnie oderwana od reszty, 1 miejsce przypadło Ebertowskiemu, 2 Kaiserowi i 3 Krzywemu.

Na krótkim dystansie 26km, zjawiło się prawie 150 zawodników, z czego wyścig zdominowali wizualnie jak również wynikami doskonali kolarze Baszty Bytów. Nasz sportowy klub psich zaprzęgów Amberdog dbając latem o formę naszych zawodników wystawił na start juniorów:

- totalnego debiutanta dopiero rozpoczynającego treningi MTB Waldemara Henniga z Ełganowa, który dojechał na 87 miejscu

- Adama Reszke z Juszkowa kończącego ściganie na 41 lokacie

- Kamila Skłodowskiego z Cieplewa który finiszował na 10 lokacie w open i 5 lokacie w kategorii do lat 30

I  trenera Igora Tracza z Ełganowa, który po upadku w pierwszej grupie finiszował 68 sekund za liderem co dało mu 6 lokatę w open i 4 miejsce w kategorii powyżej lat 30.